Soutěže v matematice, přírodopisu a chemii

Školní rok 2022-2023

Pythagoriáda

3.12.2022 R. Krulec

V úterý 22. 11. 2022 proběhlo v Klatovech okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, do kterého postoupili úspěšní řešitelé školního kola. Soutěžící měli na vyřešení 15 úloh časový limit 60 minut. Vynikajícího výsledku dosáhl Leoš Keila (9. A), který v konkurenci 24 účastníků obsadil krásné 2. místo. Blahopřejeme!

Úspěch v Matematické a Geologické olympiádě

6.2.2023 J. Živná, H. Sloupová

Ve středu 25.1. 2023 se nejlepší řešitelé školního kola Matematické olympiády pro 5. roč. zúčastnili okresního kola této soutěže.K naší velké radosti se vítězkou stala Karolína Veselá (5. A). Další zástupci naší školy - Jan Drábek (5. C), Milan Hrach (5. A) a Adéla Kopová (5. A) - se umístili na společném 4. - 9. místě. Výborný výsledek! Gratulujeme!
Zárověň gratulujeme k prvnímu místu v Geologické olympiádě Aničce Ondráčkové z 8.A.

VÝSLEDKY

Úspěšný rok našich přírodovědců

8.6.2023 H. Sloupová

Letošní přírodovědné soutěže začaly Geologickou olympiádou pro 9. ročníky, kde dva žáci z naší školy – Anna Ondráčková z 9. A a Jaroslav Beneš z 9. B postoupili až do krajského kola. Anička postupovala z úžasného 1. místa.
Od března pak pokračovaly přírodovědné soutěže: Biologická olympiáda, Rybářská olympiáda, Mladý zahrádkář a Národní park Šumava míří do škol. V okresním kole Biologické olympiády zabodovali v kat. D Sára Potužáková ze 7. C (8. místo) a Vojtěch Růžička ze 7. B (13. místo). V kat. C. obsadila Božena Hrachová z 8. A (7. místo) a Tereza Valdmanová z 8. B (21. místo).
V krajském kole soutěže Mladý zahrádkář suverénně zvítězila Božena Hrachová z 8. A.
Další krásné výsledky přišly z Přírodovědné soutěže Národní park Šumava míří do škol: Božena Hrachová (8. A) 1. místo, Marek Mirvald (6. A) 7. místo, Sára Potužáková (7. C) 12. místo, Ema Klementová (6. A) 15. místo, Karolína Buerová (7. C) 24. místo a Jan Chudý (9. A) 26. místo.
Všem soutěžícím patří velká gratulace!!!

Přírodovědný klokan. školní kolo, KADET

Školní rok 2021-2022

Matematický klokan

29.3.2022 L.Kopřivová

VÝSLEDKY

Logická olympiáda - krajské kolo

6.12.2021 R. Krulec

Gratulujeme našim žákům k úspěchu v krajském kole logické olympiády.

Logická olympiáda

1.11.2021 R. Krulec

Během října se uskutečnilo základní kolo Logické olympiády. Jedná se o soutěž pořádanou Mensou ČR, ve které nejsou důležité znalosti, ale schopnost logického uvažování a pohotového rozhodování.
V kategorii A soutěžili tři žáci naší školy a do krajského kola postoupil Milan Hrach (4. A). V kategorii B se soutěže zúčastnilo 10 žáků druhého stupně. Z těch si vedli nejlépe Leoš Keila (8. A), Božena Hrachová (7. A) a Tereza Forejtová (9. A). Ve velmi silné konkurenci obsadili přední příčky a stali se tak krajskými semifinalisty.
Všem žákům děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole.