Akce školy


Školní rok 2015-2016 Školní rok 2016-2017 Školní rok 2017-2018

Školní rok 2018-2019

Rašeliniště

18.6.2019 M.Pajmová J.Babka

V úterý 11. 6. 2019 se žáci 9. B a 9. C zúčastnili programu IS Kašperské Hory. Téma exkurze bylo věnováno rašeliništím. Při vycházce z Modravy na Tříjezerní slať se všichni pod odborným vedením seznamovali s dřevinami, rostlinami a hmyzem v této oblasti. Po prohlídce slati vedla cesta na Rokytu, kde si žáci pomocí pracovních listů zopakovali načerpané znalosti.
Terénní exkurze se konala za slunečného počasí.
foto

Dvojjazyčný kemp

18.6.2019 M.Svatková

5. červen 2019 byl námi dlouho očekávaný den. Nikdo už nemohl dospat, protože jsme se právě chystali vyrazit na třídenní dvojjazyčný kemp, který se konal v německém Wildniscampu u Falkensteinu, na který nás pozvala naše partnerská škola v Lindbergu. 16 německých a 23 českých žáků vyrazilo vstříc novým dobrodružstvím.
Ubytovaní jsme byli v neuvěřitelných chatkách, které připomínaly hobití příbytky. Někteří si vyzkoušeli spaní na seně, jiní v sítích vysoko ve stromech nebo u šumícího potůčku. Celý pobyt byl protkán bohatým programem s tématy přírody. Pracovali jsme ve smíšených skupinách na výrobcích z přírodnin, soutěžili v družstvech, navštívili muzeum v Bavorské Rudě s expozicí o netopýrech, prostřídali se v mytí nádobí po ostatních i v zametání a uklízení. Opravdovým dobrodružstvím pak byla noc, během níž jsme dokonce zažili evakuaci před bouří. Jsme si jisti, že na tento pobyt budeme dlouho s úsměvem na rtech vzpomínat a už nyní se těšíme na další podobné akce.
foto


Modrý den

16.6.2019 Č.Kříž

Zvětšit

NÁRODNÍ PARK ŠUMAVA VE ŠKOLNÍCH LAVICÍCH

12.6.2019 A.Roubová

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 proběhlo v návštěvnickém centru na Kvildě 2. kolo již 8. ročníku přírodovědné soutěže. Druhého kola se zúčastnilo z naší školy 9 postupujících žáků Pavel Míka 2. A, Nella Babánková 2. C, Marek Mirvald 2. C, Karolína Jůnová 3. A, Ema Murcková 3. C, Sebastien Melka 4. B, Božena Hrachová 4. C, Hana Kirchnerová 5. B a Vojtěch Havlíček 7. C. Ve své věkové kategorii se umístila Božena Hrachová na 2. místě a Vojtěch Havlíček na 1. místě. Oba vítězové se zúčastnili slavnostního vyhlášení v sobotu 8. června 2019 od 10.00 hodin v návštěnickém centru na Kvildě. GRATULUJUME!!!!!!!


Mc Donald’s Cup

12.6.2019 M.Vrhelová

Letos se konal již 22. ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol – Mc Donald’s Cup. Ve dvou věkových kategoriích nastoupilo do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6 – 11 let. Mc Donald’s Cup se hrál na téměř 4 tisících základních školách České republiky. A naše škola byla u toho!
Z okrskového kola, které proběhlo 2. května v Sušici, se naši žáci probojovali v obou kategoriích do kola okresního. V Mochtíně 10. května obsadili naši starší (žáci 4. a 5. tříd) krásné čtvrté místo. O den dříve si tým mladších (druháci a třeťáci) vykopal prvenství a postup do krajského finále!!! To se konalo 17. května v Plzni. A my skončili jako 8. nejlepší tým v kraji. Obrovská gratulace!!!


foto

Výlet do německého zábavního parku

12.6.2019 M.Pajmová

V pondělí 3. 6. se vypravily třídy 6. B, 7. B, 9. B a 9. C dvěma autobusy na školní výlet do Bayern Parku. Celý den si všichni užívali různé atrakce. K dobré náladě přispělo také slunečné počasí. Při zpáteční cestě většinu dětí přemohla únava. Domů se všichni vrátili spokojení z příjemně prožitého dne.


foto

Jarmark třídy 5.B - projekt Abeceda peněz

12.6.2019 I.Kopřivová

Vrcholem projektu Abeceda peněz České spořitelny byl jarmark, který pořádala 28. května 5.B v prostorách sušické pobočky. Po velkém shánění materiálů, vymýšlení výrobků a také výrobě, jsme se všichni těšili na prodej. Toho dne jsme v České spořitelně vystavili naše zboží do stánků a s napětím očekávali zahájení akce. Výběr, včetně dobrot našich maminek, byl velký. Naše firma Obchůdek u páťáků vše zvládla na jedničku, prodali jsme skoro všechno. Po ukončení jarmarku jsme se dozvěděli úžasnou zprávu. Neprodělali jsme! Náš výdělek o hodně překročil půjčku, kterou jsme při zahájení projektu obdrželi. Jak je napsáno v cerifikátu – každý z nás má našlápnuto na ministra financí.

Atletický čtyřboj - dívky

4.6.2019 M.Pajmová

V pátek 31. 5. 2019 obsadilo družstvo děvčat ve složení M. Hrubcová, A. Hrubcová, Z. Peňázová, V. Janoušková a E. Boduch sedmé místo v atletickém čtyřboji v Klatovech. Děvčata bojovala s velkým nasazením o každý bod. Patří jim velké poděkování za vzornou reprezentaci školy a gratulace k dosaženým výkonům.
foto


Pohár rozhlasu

29.5.2019 M.Pajmová J.Babka

V letošním školním roce se Modrá škola ve spolupráci s atletickým oddílem stala znovu pořadatelem okresního kola Poháru rozhlasu. Na sušickém stadiónu se 14. a 15. května sešlo 445 dětí ze základních škol a gymnázií okresu Klatovy, aby si změřilo své síly v atletických disciplínách.
Oba dva dny se závodilo za velmi chladného počasí, přesto se závodníci snažili o co nejlepší výkony a umístění v soutěži družstev. Starší žáci z Modré školy obsadili 10. místo, mladší žákyně 7. místo. Medailovými úspěchy se mohou pochlubit starší žákyně, které vystoupily na stříbrnou příčku. Největšího úspěchu ZŠ Lerchova ul. dosáhlo družstvo mladších žáků, které se stalo vítězem okresního kola a vybojovalo si postup do krajského finále v Plzni.
Družstvo ve složení P. Andrášek, J. Hlaváček, P. Jílek, O. Tichopád, T. Bílek, S. Simet, O. Koryťák, P. Poledník, M. Kyrál, V. Vinický a V. Suk (okresní kolo) podalo kvalitní výkony také v krajském kole a ve velké konkurenci obsadilo pěkné 6. místo.
Poděkování za bezchybný průběh závodů patří všem rozhodčím, žákům z devátých tříd a dvěma děvčatům z 8. A. Našim závodníkům blahopřejeme k dosaženým výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

foto

Dva jazyky – jedna myšlenka Projektový den

28.5.2019 E.Ondrová

Dne 16. 5. se v rámci evropského projektu uskutečnilo další setkání žáků 5.D a žáků ze školy v Lindbergu. Na jeho organizaci se podílela p. uč. Martina Svatková a Milena Vrhelová.
Projektový den
Fotogalerie


Počítač nám pomáhá

28.5.2019 L.Káňová

V úterý 21. 5. 2019 jsme se opět sešli u dalšího dílu našeho projektu "Počítač nám pomáhá". Žáci 3.A se svými prarodiči společně strávili čas v naší počítačové učebně. Tentokrát vytvářeli v programu Word upoutávku na svou vysněnou dovolenou a vyzkoušeli si jednoduché programování s Ozobotem a Blue botem. Po náročném výkonu se s chutí zakousli do sladkého desertu.Všichni se těšíme na další pokračování.
Naše práce: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

foto


MASTER CLASS

12.5.2019 A.Golová

Výsledková listina – XIV. ročník

1.kategorie ( 1.-3.r. )
1. místo: B.Achsová
2. místo: D. Naušová
3. místo: M. Šandarová

2.kategorie ( 4.-5.r. )
1. místo: E. Hájková
2. místo: A. Jiříčková
3. místo: V. Hančová

3.kategorie ( 6.-7.r. )
1. místo: M. Hrubcová
2. místo: K. Jandová
3. místo: E. Pokorná

4.kategorie ( 8.-9.r )
1. místo: A. Škulinová (Gymnázium Sušice)
2. místo: T. Gerčáková
3. místo: K. Bělohubková

foto

Těšíme se do školy

16.3.2019 E.Ondrová

Budoucí prvňáčci na návštěvě ve škole
MŠ Smetanova na návštěvě
MŠ Tylova na návštěvě

OKRESNÍ FINÁLE – 3kový MINIVOLEJBAL

5.5.2019 Č.Kříž

V pátek 26. dubna 2019 se v klatovské hale ZŠ Čapkova konalo finále soutěže Školní liga trojkový „Modrý minivolejbal“. Do okresního finále kategorie III. (6. – 7. tř.) postoupilo celkem 8 družstev hochů a 8 družstev děvčat. Naše družstvo děvčat ZŠ Sušice, Lerchova, skončilo ve čtyřčlenné skupině na 2. místě ve skupině, kde porazila děvčata ZŠ Klatovy Tolstého a ZŠ Strážov a tím postoupila do finálové skupiny o 1. – 4. místo. Zde se jim už tolik nedařilo a celkově skončila děvčata na výborném 4. místě.
Naši školu ve finálových bojích velmi úspěšně reprezentovala Anna Hrubcová, Eliška Mužíková, Hanka Vávrová a Marie Hrubcová.
foto


Proud Horažďovice 9.B a 9.C

24.4.2019 M.Pajmová, J.Babka

V úterý 23. 4. 2019 žáci 9. B a 9. C v rámci Dne Země navštívili Envicentrum Proud v Horažďovicích. Skupina žáků z 9. B se dozvěděla vše o bakteriích. Velmi zajímavá byla práce v laboratoři. 9. C se věnovala tématu o odpadech. Všichni se zapojili do diskuze a uplatnili svoje praktické zkušenosti. Exkurze se dětem velmi líbila.
foto

Velikonoční přání

25.4.2019 L.Káňová

Žáci 3.A se při hodinách informatiky učí pracovat ve Wordu. Vytvořili krásná velikonoční přání. Přejeme všem krásné jaro.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

Úspěch běžců na lyžích

23.3.2019 M.Pajmová, I.Katrušáková

Ve čtvrtek 28. února reprezentovalo naši školu 20 dětí z 1. a 2. stupně na zimní olympiádě v běhu na lyžích. Závody se konaly v Železné Rudě na Belvederu na běžeckých tratích. Naši závodníci vybojovali několik cenných kovů. M. Kyrál zvítězil v kategorii III, Š. Kyrál byl v kategorii II na třetím místě. Zlaté medaile za štafetu získala dívčí štafeta ve složení E. Pokorná, E. Dostálová a N. Dostálová, stříbro vybojovali J. Chudý, Š. Kyrál a L. Hlaváč z 1. stupně a také štafeta chlapců ve složení J. Pech, E. Hrůza, M. Kulhánek v kategorii IV. Na bronzovou příčku dosáhla štafeta chlapců ve složení M. Kyrál, V. Havlíček, Z. Hromádka ve III. kategorii. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oceněným žákům gratulujeme k jejich úspěchu.

OZO výsledky běh OZO výsledky obří slalom


Přehlídka mladých recitátorů – okrskové kolo

13.3.2019 E.Ondrová

Dne 7. 3. 2019 proběhlo ve Středisku volného času okrskové kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo 13 výtečných recitátorů z 1. až 9.tříd. Do okresního kola, které se uskuteční v pátek 29. 3. v Klatovech, postupují: Tereza Valentová a Ondřej Růžička z 1.BV, Ema Murcková z 3.C a Martina Kuthanová z 5.D. Blahopřejeme!


Zimní olympiáda

2.3.2019 A.Golová V.Hušáková

28.2. jsme se zúčastnili ZO na Špičáku. Žáci závodili v obřím slalomu, kde se mezi konkurenty rozhodně neztratili. Milan Sopek obsadil nádherné 2.místo, Barbora Potužáková a Vojta Beníšek krásné 3.místo ve svých kategoriích. Medailistům gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

foto foto fotoPřehlídka dětských recitátorů - školní kolo

2.3.2019 R.Bernardová

Přehlídka dětských recitátorů proběhla 21. a 22. února. Velké poděkování patří p. uč. Radce Bernardové a Ivetě Lejskové za organizaci školního kola a všem paní učitelkám za přípravu recitátorů.
Níže uvedení recitátoři postupují do okrskového kola, které se uskuteční 7. března 2019 ve SVČ Sušice. Držíme palce. VÝSLEDKY

foto foto fotoBasketbalová show 14. 1. 2019

17.1.2019 J.Babka

V pondělí 14. 1. 2019 se v odpoledních hodinách uskutečnila basketbalová show pořádaná Českou Basketbalovou Federací a budoucím oddílem basketbalu v Sušici. Ukázkový trénink pro případné zájemce sušického basketbalu byl navštíven převážně jen žáky ZŠ Lerchova, ale pevně věříme, že ti zajímavou a důležitou informaci předají i žákům dalších škol. Takže pokud se chcete věnovat této krásné a zároveň náročné hře – důležité informace najdete na facebooku – Basketball Sušice.

Stolní tenis – školní turnaj 2. stupně

17.1.2019 J.Babka

Ve středu 16. 1. 2019 se konal školní turnaj stolního tenisu. O akci byl překvapivě vysoký zájem (40 žáků), takže se během tříhodinového turnaje u pěti stolů v jednotlivých skupinách odehrálo cca 130 zápasů. K vidění byla řada kvalitních a vyrovnaných utkání plných nasazení a sportovního vypětí. Mezi nejlepší stolní tenisty školy patří vítězové jednotlivých skupin: David Hušák, Václav Bauer, Jan Valík, Ondřej Míčka a Tomáš Keila.


Vánoční laťka

19.12.2018 M.Pajmová

V pondělí 17. 12. 2018 naše škola uspořádala tradiční závod ve skoku vysokém. Do velké tělocvičny si přišlo zaskákat 111 žáků a žákyň ze 6.– 9. tříd. Velmi napínavý průběh měla soutěž mladších žákyň, neboť o vítězství se musela děvčata rozeskakovat. První tři závodníci v každé kategorii obdrželi hezké medaile, diplomy a sladké odměny.

Mladší žákyně
1. Valérie Janoušková 135 cm
2. Anna Mašková 135 cm
3. Kristýna Netalová 125 cm

Mladší žáci
1. Tomáš Bílek 145 cm
2. Martin Kulhánek 135 cm
3. Vojtěch Suk 135 cm

Starší žákyně
1. Kristýna Bělohoubková 135 cm
2. Petra Pšenáková 135 cm
3. Vanessa Fránová 130 cm

Starší žáci
1. Martin Frána 150 cm
2. Filip Šašma 145 cm
3. Jakub Krčmář 145 cm


Vánoční chemické pokusničení

19.12.2018 D.Smolová

12. 12. , v den otevřených dveří, mohli zájemci shlédnout zajímavé chemické pokusy, které se žáky tříd 8. A a 9. B připravila paní učitelka Ing. Petra Kavalová. K vidění bylo hoření hořčíku, Faraónovi hadi, hoření propanbutanu, výroba zubní pasty pro slony, hořící pěna atd. Všechny pokusy byly provázeny zajímavými informacemi, při jejichž prezentaci se do diskuse zapojovali i přítomní diváci z řad dětí 4. a 5. tříd, kteří si na závěr mohli vyzkoušet pod vedením starších spolužáků záhady utajeného písma.
foto foto foto

Okresní finále florbalu žáků 6-7 ročníků

16.12.2018 J.Babka

Do okresního finále florbalistů 2. stupně se letos podařilo postoupit mladším žákům – 6/7 ročník. Jedná se o úspěch vzhledem k velké konkurenci, která díky popularitě florbalu, pomalu a jistě stoupá. Turnaj se konal ve středu 28. 11. 2018 ve sportovní hale Čapkova v Klatovech. Pro některé naše hráče byla velikost hrací plochy překvapením. Do loňského roku, kdy navštěvovali první stupeň základní školy, hráli na polovičním hřišti systémem 3+1. Letos je tak čekala premiéra, navíc v systému 5+1. V prvních zápasech se tak projevovala jistá nezkušenost, ale postupným zlepšením hry se dostavily i úspěchy.
V celkovém pořadí tak naše škola v okrese Klatovy obsadila 5. místo. Jmenovitě patří dík těmto reprezentantům: Jan Kašák, Stanislav Simet, Pavel Poledník, David Jaroš, Ondřej Koryťák, Ondřej Kadlec, Jakub Kolář, Zdeněk Hromádka, Martin Jiřina, Vojtěch Beníšek a brankář Martin Kulhánek.

foto


Florbal děvčat

4.12.2018 M.Pajmová

V pondělí 3. 12. 2018 se děvčata z 8. a 9. tříd zúčastnila školního florbalového turnaje. Po patnácti vzájemných zápasech rozhodovaly o konečném pořadí ještě penalty. O hladký průběh všech zápasů se postarali rozhodčí Honza Sova a Filip Šašma, kterým patří velké poděkování.
Výsledky:
1. místo 9. A
2. místo 9. C
3. místo 8. A
4. místo 8. C
5. místo 8. B
6. místo 9. B

foto foto foto


Okresní finále florbalu pro první stupeň – ČEPS Cup

28.11.2018 I.Katrušáková

V pátek 23. 11. 2018 hostila sportovní hala Čapkova v Klatovech okresní finále florbalu prvního stupně základních škol. Tuto akci nazvanou podle generálního sponzora ČEPS Cup pořádá Český florbalový svaz. Jako každoročně je akce zorganizovaná výborně a má velmi vysokou hráčskou úroveň. Letos se do Klatov sjelo 13 týmů a nejlepší hru předváděli hráči z klatovského oddílu, a především díky nim se do finálových bojů probojovaly klatovské školy. Pro naše hráče šlo především o zisk cenných zkušeností při vypjatých utkáních a zvládnutí stresu, kdy hráče sleduje naplněná divácká tribuna. V konečném účtování ZŠ Lerchova obsadila dělené 9. místo. Naši školu reprezentovali: Daniel Jáchim, Miloslav Scheinost, Vojtěch Veselý, Jiří Potužák, Sebastian Hamberger, Martin Janek, Jiří Karl, Zdeněk Holeček.
Všem klukům patří dík za snahu a bojovnost!

foto

Okresní finále plavání základních škol + ZŠ Lerchova = úspěch

28.11.2018 J.Babka

Čtvrtek 22. 11. 2018 byl dnem, kdy se nejlepší plavci okresu sjeli do plaveckého bazénu v Klatovech. Rovněž ZŠ Lerchova vybrala svoje nejlepší zástupce a celkem 23 žáků a žákyň prvního i druhého stupně reprezentovalo naši školu více než obstojně. Považte, celkem 16krát se našim žákům podařilo stát na stupních vítězů!
Plavci prvního stupně, tzn. kategorie 1.-2. ročník a 3.-5. ročník, plavali 25 m v disciplínách volný způsob a prsa. Vybojovali tři stříbrné medaile v individuálním závodě – Jan Drábek, Jan Nový a Ema Klementová. Druhé místo obsadila rovněž štafeta 3.-5. ročníku na 4x25m volný způsob ve složení Adéla Jíříčková, Anna Králová, Šimon Kyrál a Jan Chudý.
Závodníci druhého stupně v kategoriích 6.-7. ročník a 8.-9. ročník už měli delší distanci 50 m, kterou zdolávali v disciplínách volný způsob, prsa či znak. Získali jedenáct medailí v individuálním závodě: dvě bronzové – Emily Pokorná a František Vinický, pět stříbrných – Eliška Dostálová, František Vinický, Emily Pokorná, Ondřej Netal a Matěj Strejc a čtyři zlaté – Eliška Dostálová, Ondřej Netal a Vojtěch Suk zvítězil dvakrát. Štafeta 6.-7. ročníků na 4x25m volný způsob tento závod opanovala naprosto suverénně a družstvo ve složení Emily Pokorná, Eliška Dostálová, František Vinický a Vojtěch Suk získalo pro školu vítězný pohár.
Na výkony některých závodníků se můžete podívat ve fotogalerii.
Všem plavcům ZŠ Lerchova patří gratulace a zároveň díky!

Bobřík informatiky

23.11.2018 L.Kopřivová

Výsledková listina ZDE. Úspěšným řešitelů gratulujeme.

Školní kolo v plavání

19.11.2018 M.Pajmová

V pátek 16. 11. 2018 naše škola uspořádala školní kolo v plavání žáků šestých až devátých tříd. Plavecké závody se konaly v sušickém bazénu.
Celkem závodilo 54 děvčat a chlapců, kteří soutěžili ve volném způsobu, ve způsobu prsa a znak. Všichni plavali trať dlouhou 50 metrů.
Všem žákům gratulujeme k dosaženým výsledkům.
Výsledky 6.roč a 7.roč
Výsledky 8.roč a 9.roč


Historické mezníky - 100 let republiky

26.10.2018 L.Káňová

K výročí 100 let republiky vyhlásila Oblastní charita Sušice pod záštitou starosty Města Sušice Bc. Petra Mottla uměleckou soutěž s názvem: Historické mezníky - 100 let republiky.
Žáci letošních 6. tříd za své společné dílo získali 2. místo. Moc gratulujeme.
foto foto

Dvojjazyčný kemp v Soběšicích

25.10.2018 E.Ondrová

Dvojjazyčný kemp v Soběšicích 17. – 19. 10. 2018
I v novém školním roce 2018/2019 pokračuje projekt „Dva jazyky – jedna myšlenka“ (Zwei Sprachen – Ein Gedanke). Vloni vzniklo partnerství s Grundschule Lindberg a proběhla první setkání na půdě obou spřátelených škol. Letos se žáci 5.D v rámci projektu zúčastnili spolu s německými dětmi pobytového jazykového kempu v Soběšicích. Na to, jak si to všichni moc užili, se můžete podívat ve fotogalerii.
foto

CodeWeek

17.10.2018 Š. Baierlová

"Sušický CodeWeek plný robotiky" – tak se jmenovala akce, kterou jsme připravili v rámci evropské kampaně Europe CodeWeek 2018, jejímž cílem je přiblížit programování širší veřejnosti. Naši třeťáčci si nejprve vyzkoušeli jaké to je být chvíli inženýry-konstruktéry a postavili si své pohyblivé robotické broučky.
Ve druhé části workshopy se děti staly programátory a společně programovaly robotické hračky BeeBoty a Ozoboty. Jak je to bavilo se můžete podívat ve školní fotogalerii.

foto foto

Xterra Gymnázia Sušice 2018

11.10.2018 J.Babka P.Horejš

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 proběhl na stadionu TJ Sušice a v lesoparku Luh terénní závod štafet Xterra 2018 pořádaný gymnáziem Sušice. Jednalo se již o pátý oficiální ročník s účastí všech sušických škol. Tradičně byla velká konkurence v kategorii mladších štafet (8. – 9. tř.). Naši školu reprezentovalo 12 žáků, tzn. čtyři štafety, které soupeřily se závodníky ZŠ TGM Sušice a pořádajícího gymnázia. V kategorii starších štafet (střední školy) závodili studenti SOŠ a SOU Sušice a gymnázia. Celkem bylo přihlášeno do takticky i fyzicky náročného závodu 41 týmů (tj. 123 žáků a studentů). Jednalo se o historicky nejvyšší účast, která naznačuje oblíbenost tohoto závodu.
Od klasické xterry – tedy terénního triatlonu (plavání, horské kolo, terénní běh) je tato štafetová soutěž přizpůsobena školním podmínkám a do jisté míry zatraktivněna. První disciplínou je letní biatlon (kombinace běhu a střelby ze vzduchové pušky). Druhou částí štafety byly dva okruhy na místy rozbahněné a náročné trati pro horská kola. Poslední třetinou závodu je orientační běh. Jde o lehčí variantu klasického OB (bez busoly a mapy pro OB), závodí se podle mapy katastrální. Právě orientační běh často rozhoduje o vítězích a poražených. Kdo ze startujících měl orientační zkušenosti nebo dokázal zachovat chladnou hlavu pomohl svému týmu k dobrému umístění.
Štafeta našich dívek (Bělohoubková, Potužáková, Kämpfová) ve své kategorii obsadila třetí místo! Smíšená štafeta (Míčka, Schafhauserová, Kroupa) v kategorii mix dokonce zvítězila! Štafety hochů si vedly také velmi dobře, na medailové pozice ovšem nedosáhly.
Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci školy!
Střípky pro dokreslení atmosféry najdete ve fotogalerii, včetně odkazů na krátká videa ze závodu.

Stříbrné medaile z Tachova

2.10.2018 M.Pajmová

Ve středu 26. září naši školu reprezentovala v krajském finále atletického čtyřboje děvčata V. Simetová, K. Bělohoubková, P. Pšenáková, S. Holečková, A. Purkarová a v soutěži družstev obsadila druhé místo (od zlaté příčky a postupu na republikové finále je dělilo jen 90 bodů). Děkujeme jim za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme k tomuto úspěchu!
foto

Přespolní běh

25.9.2018 L.Končalová

Dne 20. září se zúčastnili žáci 4. a 5. tříd společně s žáky 2. stupně přespolního běhu v Nýrsku. Celá akce byla doprovázena krásným počasím a ještě krásnějšími výsledky. Ve veliké konkurenci se chlapci a dívky ze 6.,7. tříd se umístili na 5. místě, chlapci 8.-9. tř. se umístili na 3. místě a dívky z 8.-9. tříd se umístily dokonce na druhém místě. Všem závodníkům děkujeme a blahopřejeme.

foto foto

Cykloturistický kurz

24.9.2018 J.Babka M.Pajmová J.Jankovský

Letos na podzim se uskutečnil, jako každý rok, cykloturistický kurz sedmých a osmých ročníků. Od středy 19. 9. do pátku 21. 9. jsme za krásného počasí najezdili více než 70 kilometrů. Děti se přesvědčily, že i v Pošumaví je velmi kopcovitý a náročný terén. Krom cyklistiky jsme si našli čas i na turistiku, míčové hry, posilování na improvizovaném workoutovém hřišti, advanture minigolf, ale také sbírání hub! Snad budeme mluvit za celou řadu žáků, že už teď se těšíme na příští rok.

foto

"Mapa školy" - dotazníkové šetření

25.6.2018 Č.Kříž

Vážení rodiče, během měsíce března proběhlo dotazníkové šetření „Mapa školy“. Realizátorem projektu je společnost Scio. Celkem se v letošním školním roce zapojilo 161 úplných základních škol. celý text

Informace ze zprávy o hodnocení jednotlivých oblastí školy
Vyhodnocení projektu Mapa ZŠ 17/18 Souhrnný přehled – Rodič
Vyhodnocení projektu Mapa ZŠ 17/18 Souhrnný přehled – Žák 1. stupeň
Vyhodnocení projektu Mapa ZŠ 17/18 Souhrnný přehled – Žák 2. stupeň
Souhrn ZŠ

 

© WebDesign Mgr. Lenka Kopřivová. Designed by Free CSS Templates